Державний політехнічний музей

Відображення історії авіації України в експозиції Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» як складова частина підготовки майбутніх авіаційних спеціалістів

Віталій Татарчук


Анотація: В статті розповідається про історію створення і принципи роботи відділу Історії авіації і космонавтики Державного політехнічного музею Національному технічному університеті України „КПІ”. Особливістю експозиції музею є його унікальне розташування на місці багатьох подій, що відбувалися в безпосередній близькості від нього – побудова першого в Російській імперії літака вітчизняної конструкції (викладач КПІ князь О. С. Кудашев), а також великої кількості літаючих апаратів оригінальної конструкції – планерів, дирижаблів, літаків,гелікоптерів – разом приблизно 40 типів – більше ніж в будь-якому іншому місті колишньої Російської імперії. В КПІ в різні часи навчалися і починали свою практичну діяльність багато видатних в майбутньому конструкторів вітчизняної і світової авіаційної і космічної техніки – І.І. Сікорський, Д. П. Григорович, К. О. Калінін, А. М. Люлька, С. П. Корольов і багато інших. Вивчення історії розвитку в Україні найшвидшого виду транспорту, для якого не потрібні шляхи і для якого не існують перепон – авіації – прищеплює майбутнім інженерам-авіафахівцям почуття гордості за свою країну і виховує гармонійну особистість – професіонала своєї справи.

Ключові слова: освіта, Державний політехнічний музей при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”, спадщина, історія авіації і космонавтики, авіаційно-автомобільні майстерні, університетський музей.


  повний текст (PDF)