Державний політехнічний музей


Українська РСР і науково-проектне забезпечення будівництва Каховської ГЕС і Південно-Українського та Північно-Кримського каналів

Павло Сацький


Анотація: У статті здійснено дослідження ролі наукових установ УРСР у забезпеченні даними науково-пошукової роботи проектування і будівництва Південно-Українського і Північно-Кримського каналів у 1950-1953 рр. Аналізується оцінка роботи наукових установ Академії наук УРСР не лише та території республіки до включення до її складу Криму 1954 р., а й на території Кримської області, котра перебувала на той час у складі РРФСР. Зокрема, зроблено висновки, що наукові установи УРСР відіграли визначальну роль у забезпеченні проектування каналів і системи зрошення територій півдня України і півночі Криму протягом 1950-1953 рр. Саме наукові установи УРСР мали достатньо кадрів та напрацювань, необхідних для розгортання проектних робіт і прийняття управлінських рішень по будівництву Південно-Українського і Північно-Кримського каналів, на основі яких формувався єдиний економічний регіон із територій півдня УРСР і Кримської області.

Ключові слова: Академія наук УРСР, Інститут «Укргіпроводхлопок», Комітет сприяння гідробудівництву Академії наук УРСР, ЦК КП(б)У.


  повний текст (PDF)